Skoči na glavno vsebino

Tudi na Polšniku smo v petek, 3. 2. 2023, proslavili slovenski kulturni praznik.

Prireditev je tokrat pripravila Podružnična šola Darinke Ribič Polšnik. Večer sta vodili učiteljica Ida Dolar ter učenka Evelin Groboljšek.
Najprej so se na odru predstavili pevci Moškega pevskega zbora in Ljudski godci ter ljudske pevke. Sledil je nastop naših najmlajših, ki so uživali ob deklamaciji z naslovom Medved. Nato so se predstavili mlajši učenci s predstavo Maček Muri. Starejši učenci pa so pripravili Andersenovo pravljico z naslovom Bedak Jurček. Sledil je posnetek, kjer so otroci razmišljali, kdaj je nastal slovenski jezik. S pesmijo Čez Šuštarski most, ki jo je izvedel otroški pevski zbor, s pomočjo Mie Vozelj, ki je igrala na ukulele, smo končali prijetno druženje.
Naši učenci so na odru neizmerno uživali.
Foto: Tanja BučarDostopnost