Skoči na glavno vsebino

V organizaciji OŠ Sava Kladnika iz Sevnice je v petek, 5. 5. 2023  potekalo finale državnega  tekmovanja v rokometu za dekleta. Nastop na finalu so si z uspehom na predhodnih tekmovanjih priborile OŠ Sava Kladnika Sevnica, OŠ Vojke Šmuc Izola in OŠ Litija.  Finalni turnir se je začel s tekmo med Sevnico in Litijo, ki so jo z nekoliko boljšo igro in daljšo klopjo v svoj prid odločile učenke iz Sevnice z rezultatom z rezultatom 21 : 19. Sledila je tekma med Litijo in Izolo. Litijanke so se na igrišču srčno borile, a na koncu izgubile srečanje z 22 : 19. Tretjo tekmo sta odigrali ekipi Sevnice in Izole v kateri so borbene domačinke  zmagale ter postale državne prvakinje. Ekipa OŠ Litija je osvojila končno tretje mesto v državi, kar je za mlado in malo ekipo velik uspeh.

Za OŠ Litija so igrale: Nataša Branković, Liana Vuković, Ajla Mehulić, Lana Ana Novaković, Maja Zenković, Ela Penik, Rebeka Hrovat, Alina Ilić Čeliković in Anita Novaković.

Vodja ekipe: Karmen Špan.

Dostopnost