Ker je mesec december meseec veselja in dobre volje ter lepih dejanj, smo se z učenci odločili, da si ga bomo naredili še bolj zanimivega in prijaznega. Dogovorili smo se, da bomo vsako jutro izžrebali sošolca, ki mu bomo ta dan poklonili več pozornosti. Ob koncu pouka pa bodo morali učenci ugotoviti, kdo je bil do njih še posebej prijazen. Če je prijazna oseba razkrita, dobi darilo. Dogovor je bil sklenjen, rezultati pa prvi dan malce klavrni. A smo se hitro navadili na bolj prijazne odnose v razredu. Povabiti prijatelja k igri, pohvaliti sošolkine hlače, obrisati mizo namesto nekoga … to so bili mali namigi, kako narediti dobro delo in osrečiti svojega skrivnega prijatelja za en dan. Kmalu smo postali pravi mojstri in ob koncu dneva smo vsi ugotovili, kdo se je trudil z nami. Ker smo bili cel mesec tudi Božičkovi škratki, smo v delavnicah pripravljali darila za svoje najbližje. Rdeče kapice, ki so jih imeli učenci na glavi, so bile simbol našega skupnega cilja v razredu – postati boljši prijatelji in boljši ljudje. Z veseljem smo jih nosili in ves čas smo prepevali božične pesmi. Zadnji dan v letu pa smo pripravili celo igro z naslovom Kje je Božiček. Učenci so sami pripravili scenarij za igro. Določili so vloge, napisali kratko besedilo, postavili sceno in pripravili kostume. Učenci so se pri delu zelo zabavali. Bili so ustvarjalni in inovativni. Še bolj pomembno pa je, da so v tem decembrskem času postali bolj SRČNI. In to je tisto, kar šteje.