Skoči na glavno vsebino

V sredo, 13. 3. 2024, je na OŠ Litija potekala novinarska delavnica z ekipo radia Prvi – RTV Slovenija.

 

Na delavnici so sodelovali učenci izbirnega predmeta šolsko novinarstvo. Novinarki sta jih najprej seznanili s snemalniki in pravili snemanja, sledilo je snemanje sogovornikov. Ker na šoli v tem tednu poteka mobilnost čeških učencev, so se učenci novinarji odločili, da bo osrednja tema prispevkov izmenjava učencev. Pripravili so ankete, intervjuje in reportažo, vključili so slovenske in češke učence (mlajše in starejše), učitelje in koordinatorico projekta.

 

Po snemanju je sledilo predavanje tonskega mojstra o opremi in montaži zvoka (nekoč in danes). Učenci so se nato lotili montaže svojih prispevkov. Vsak se je preizkusil v urejanju in naučil osnov.

 

 

Ob koncu so učenci skupaj z novinarsko ekipo namenili nekaj besed tudi snemanju sobotne oddaje v živo. Učenci novinarji se bodo namreč v soboto, 16. 3. 2024, udeležili snemanja mladinske oddaje Hudo!

Vabljeni k poslušanju!

 

Mentorica: Anita Eltrin

 

Dostopnost