Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 23. februarja, sta se devetošolki Lina Zoja Lampret in Nastja Pavlica Požlep udeležili stekloslikarske kolonije v Hrastniku. Nanjo vsako leto povabijo po dva učenca iz okoliških šol. Učiteljica  likovne umetnosti, Mira Marinko, je za začetek razložila posebnosti tehnike in povabila udeležence k delu. Kot izkušenima ustvarjalkama našima dekletoma likovna tehnika, ki ni ravno vsakdanja, ni povzročala nobenih težav. O tem se lahko tudi sami prepričate ob ogledu priloženih fotografij. Nekaj kosov poslikanega stekla sta odnesli domov, enega sta pa pustili za zbirko Osnovne šole narodnega heroja Rajka Hrastnik, ki nas je gostila.

Kolonija poteka že več desetletij, naslanja pa se na steklarsko tradicijo, ki se je začela z odprtjem steklarskega obrata davnega leta 1860. Ta je hitro zrasel v eno največjih steklarn v tedanji avstro-ogrski monarhiji in še danes omogoča preživetje mnogim domačinom.

Dostopnost