Skoči na glavno vsebino

V petek 19. 11. 2021 so na PŠ Sava izvedli tehniški dan.

Zjutraj ob 8. uri so se učenci zbrali v učilnicah. Pod vodstvom učiteljic so z  veseljem pojedli zajtrk: kruh, maslo, med in jabolko, ter popili mleko.  Sodelovali so v pogovoru o pomenu zajtrka za boljše zdravje, ogledali so si različne predstavitve (o pridelavi mleka, medu, jabolk, …). V dveh skupinah so se preko spletne aplikacije Zoom vključili v javljanje v živo, kjer so spremljali predstavitev  Čebelarske zveze Slovenije. Za svoje zdravje so poskrbeli tudi z gibanjem na svežem zraku. Pripravili so razstavo 12 sort jabolk in organizirali pokušino le teh. Učenci so v dveh skupinah določili najboljše jabolko po njihovem okusu. V prvi skupini (1., 2., 3. razred) je zmagalo jabolko carjevič, v drugi skupini (4., 5. razred) pa jabolko elstar.

Dostopnost