Skoči na glavno vsebino

V sredo, 13. 4. 2022, so imeli učenci 3.a in 3.b razreda naravoslovni dan z naslovom: ZDRAV NAČIN ŽIVLJENJA.

Obiskala jih je medicinska sestra ZD Litija, ki je predstavila, kaj je pomembno za zdravje. Velik poudarek v celotnem dnevu je bil, da je za zdravje zelo pomembna zdrava prehrana, higiena, gibanje na svežem zraku, počitek, spanje ter manj stresa.  Učenci so obnovili svoje znanje in ga tudi nadgradili. Zelo zanimivo se jim je zdelo, koliko sladkorja je v določenih pijačah in hrani. Ob tem so se kar malce zamislili.

Medicinska sestra je tudi nazorno pokazala, kako se pravilno ščetka zobe.

V drugem delu so učenci reševali zanimive učne liste in tako preverili, koliko so si zapomnili. Tudi sprostitve na igrišču so se zelo razveselili.

Učenci so pri vseh dejavnostih aktivno sodelovali.

Na koncu so vsi skupaj ugotovili, da je bil dan zanimiv, poučen in da je dosegel svoj namen.

Dostopnost