Spoštovani,

Občina Litija v sodelovanju s Svetom za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, PP Litija, ZD Litija, PGD Litija in ŠD Zgornji Log že tradicionalno organizirala prireditev VARNO NA MOTOR. V osnovi je prireditev namenjena povečevanju varnosti v prometu in usposobljenosti motoristov, spremlja pa jo še veliko drugih dejavnosti, ki navdušujejo precej širšo množico udeležencev.

Letos bodo ponovno v program vključeni tudi otroci, ki so najranljivejša skupina udeležencev v prometu. Na trening lahko starši oz. njihovi skrbniki prijavijo:

• otroke, ki imajo vozniški izpiti kategorija AM (za kolesa z motorjem do 50 ccm oz. močjo motorja do
    4 kW in katerih hitrost ne presega 45 km/h),
  • otroke, starejše od 14. let (za kolesa z motorjem katerih hitrost ne presega 25 km/h) in
  • otroke od 12. do 14. let z veljavno kolesarsko izkaznico (za kolesa z motorjem katerih hitrost ne
    presega 25 km/h).

Trening se izvaja z lastnim kolesom z motorjem ustrezne kategorije. Obvezna je uporaba ustrezne (homologirane) zaščitne čelade, priporoča pa se tudi druga zaščitna oprema kot so rokavice, ledvični pas, hrbtni ščitnik (želvica) ipd. Udeleženci se bodo seznanili z vajami na poligonu, ki bodo simulirale situacije, ki se lahko zgodijo v vsakodnevni vožnji (spretnostna vožnja, zaviranje v sili, izogib oviri ipd.). Trening bo trajal cca. 45 min. Vodila ga bosta izkušena inštruktorja varne vožnje za motoriste.

Termin: sobota, 11.5.2024 od 14h naprej
Lokacija: Parkirišče LIDL Litija
Prijave na E: varno-na-motor@siol.com
Prijave bodo možne tudi na sami prireditvi, do zapolnitve razpoložljivih mest.
Udeležba na treningu je brezplačna.

Ekipa Varno na motor

OBVESTILO