Dragi devetošolci in devetošolke, spoštovani starši!

Obveščamo vas, da se bodo zaradi ukrepa začasnega prenehanja vzgojno – izobraževalne dejavnosti prestavile aktivnosti v zvezi z izvedbo preizkusov nadarjenosti, ki so vpisni pogoj za vpis v nekatere srednješolske izobraževalne programe, in razgovorov s kandidati, ki bi si želeli prijaviti v športne oddelke.

Posledično bo prestavljen tudi rok za prijavo za vpis v srednje šole in dijaške domove. O natančnih datumih oziroma novih rokih nas bo Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport seznanilo v naslednjih dneh. Takrat vam bomo posredovali dodatne informacije o nadaljnjih aktivnostih v zvezi z vpisom in izpolnjevanjem prijav za vpis v srednje šole za tiste učence, ki v petek, 13. 3. 2020, niso bili prisotni pri pouku in posledično niso izpolnili prijav.

Zagotavljamo vam, da bomo poskrbeli, da bodo vsi učenci, ki letos zaključujejo deveti razred ali osnovnošolsko obveznost, pravočasno vpisani v prvi letnik srednjih šol.